Let it always be a hair hair day

Juuksed on naise kallim vara ning vajavad seega intensiivset hooldust.

Mis on minu juuksehooldussari ja kuidas ma nende eest hoolt kannan?

Alustame kohe päris algusest..

Olin 20a blond. Jah, täiesti plaatinablond. Aastate pikkune värvimine ja blondeerimine annab nüüd 4 aastat hiljemgi veel tunda.

Minu juuksehooldus tegi suure muutuse, kui üks hetk mu kiharad pooleks murdusid ja seda sõna otseses mõttes. Pikkadest juustest said poolpikad ja hing oli kurbusest haige.

Alternatiiviks olid erinevad pikendused, kuid see ei olnud enam “natural”.

Et tumedaks värmine liiga drastiline ei oleks, tuli esmalt ombre ja sealt edasi juba praegune juuksetoon.

Blond juukseots on siiani alles, kuid tumeda värvi all peidus, millest tulenevalt on siiski sügavuti intensiivset hooldust vaja.

 

Mis oli see põhjus, miks juuksed üks hetk alla andsid?

  • Igapäevane pesemine. Igapäevaselt juukseid pestes, peseme maha nende naturaalse kaitsekihi koos õlide ja toitainetega. Juus muutub hapraks ja kuivaks.
  • Kuumtöötlemine. Föönitamine, sirgendamine, lokitamine. Isegi kui sa kannad juustele eelnevalt kuumakaitset, ei ole see “kaitse” 100% efektiivne. Kuumtöötlust saavad nad siiski, kaitse vaid leevendab tagajärgi.
  • Igas meie juuksehooldus tootes on teatud kogus parabeene, kemikaale, sulfaate, mis mõjuvad me juustele samuti, nagu putukatõrje taimedele.
  • Vale harja valik. Juukseid harjame me kõik. kes rohkem, kes vähem, kuid õigete harjaste valimine on juuksehoolduses üks tähtsamaid. Juukseharjast sõltub sinu juuste tulevik. Harjased, mis on traadist, sünteetilistest mitmekihilistest karvadest, plastmassist, metallist ja mummuliste otstega – jäta eilsesse päeva. Eelnimetatud harjaste tüübid lõhuvad juuksekarvad mitmekihiliseks ning pikema perioodi jooksul võib su juus murduda ja hõreneda. Kõige hullem valik on harjata oma juuskeid pikenduste harjaga. Kasuta sed avaid pikenduste puhul. Ära tee seda oma kiharatele, mida sa nii väga hoiad.

 

asutrdsd-6

 

 

Mida siis teha teisiti? Kuidas hooldada oma juukseid neid kahjustamata?

  • Lõpeta oma juuste igapäevane pesemine. Jah, see võib olla algul keeruline, sest juuksed on pesemise suhtes nõudlikuks muutunud ja muutuvad kiiresti rasuseks. Võta endale periood, kus ei pea igapäevaselt end üles lööma – Nädalavahetus maal, kodune puhkus jne.. Pese oma juukseid iga 2-3 päeva tagant, seega 2-3x nädalas, harjuta oma juukseid ja aja möödudes märkad, et pesu ei olegi enam nii tihti vajalik. Selle tulemusena säilitad juustes nende naturaalse kaitsekihi, toitained ja vajalikud õlid, mis tagavad juuste tugevuse ja elastsuse.
  • Lase oma juustel loomulikult kuivada. Peale juuksepesu ära haara kohe fööni järele. Jäta nad natuseks ajaks rätikusse, saputa nad sealt õrnalt välja ja jäta loomulikult kuivama.
  • Vali hoolikalt. Loe igat koostisainet, proovi poes tekstuuri ja lõhna. Šampoonidest olen ma kaugesse unustusse jätnud poemarketite riiulitel olevad Gliss Gurr’id, Sayoss’id, Elvital’id jne. Millist iganes salongilikku tulemust see reklaam sulle lubab – don’t, just don’t! Oma juuksehooldussarja olen valinud oma juuksuri soovitusest lähtudes, Muidugi on see valik individuaalne, kuna meil on erinevad juuksetüübid, siis ka erinevad juuksehooldused. Minu viimase aja lemmikuteks on kujunenud Goldwell, Gold, Natura Siberica ja Kevin Murphy. Oma juuksehooldustooteid valides, konsulteeri juuksuriga või hakka kuskilt lihtsalt katsetama. Ka minul võttis see aega ja kannatust.
  • Vali õige juuksehari. Revolutsiooni eestvedeja selles valdkonnas on The Tangle Teezer. Just, see sama, veidra moega hari muudab elusi ja teeb takkudele tuule alla. Kammida lubab ka märgi juukseid. Teine valik on puitharjastega hari.
  • Toida oma juust erinevate looduslike õlidega. Kindlasti teate ju makadaamia õli, argaania õli, monoi õli, keratiiproteiini, riitsinuseõli ja takjajuure õli. Peale juuksepesu kannan alati jusstesse seeumit ning õli. 1-2x nädalas enne pesu takjajuureõli peanahale, mis stimulerib verevarustust ja soodustab juuste kiiremat kasvamist. Jäta takjajuure õli pähe toimetama ca 30.minutiks, seejärel hüppa pessu.
  • Kookosõli maskid 1-2x nädalas. Kookosõlist rohkem saad lugeda SIIT

 

Tumedaks värvimine oli siiski ka paras challenge. Blondi külge ei tahtnud ükski värv haakuda ja pidevat värvimist oli palju.

Mõni aeg tagasi hakkas mu juuksur tegelema Jungle Feaver sarjaga ning nende värvidega olen siiani rahule jäänud. Värv kinnitub kenasti ja püsib kauem kirgas.

You don't have permission to register