Pintslid puhtaks

MIKS PUHASTADA OMA PINTSLEID?

 

 

Neid puhastedes eemaldad sa neisse kogunenud meigi, mustuse, rasu, surnud naharakud ning bakterid. Kõik need tegurid su pintslites tekitavad su nahale olukorra, kus mustusest tingituna ilmuvad nahale punnid ja muud bakteritest tingitud ärritunud nahaseisundi.

Ideaalis peaks pintsleid puhastama korra nädalas. Ma ei väida, et seda PEAB tegema, kui kasutad pintsleid vaid iseenda tarbeks, kuid ideaalis seda võiksid.

Toon välja mõned erinevaid vahendid ning näiteid, kuidas seda ülilihtsalt kodustes tingimustes käepäraste vahenditega teha.

VARIANT NR 1

Nõudepesuvahend + oliiviõli

screen-shot-2016-10-03-at-19-45-47

  1. Tee pintsel jooksva vee all korralikult märjaks (harjased kindlasti allapoole suunatult, vastasel juhul satub vesi harjaste liimipiirkonda, lahustab liimi ning pintsli karvad tulevad pidemest lahti, ning sedda me ju ei taha)
  2. Kasta pintsli ots segu sisse ning masseeri ringjate liigutustega puhastusmatil või peopesas.
  3. Loputa pintsel jooksva vee all, samuti ringjate liigutustega masseerides.
  4. Pigusta pintsliharjastest üleliigne vesi välja ning jäta see rätikule kuivama (soovituslikult aseta pintsli pea üle rätiku ääre, et ta igast küljest õhku saaks.

VARIANT NR 2

Dove seep + oliiviõli

Seebi puhul alusta samuti – pintsel eelnevalt jooksva vee all märjaks ning keeruta seda seebi pinnal, kuni tekib vaht. Loputa jooksva vee all, pigista pintslid vesi välja ning aseta rätile kuivama.

VARIANT NR 3

Spetsiaalne pintslipuhastusvaedelik

Minul oli hetkel käepärast m.a.c’i puhastusvedelik, kuid seda pakuvad ka mitmed teised brändid. Kaubamajas on saadaval kiirpesuvedelik nii Make Up Store’ilt (17.00€), Real Techniques’ilt(14.00), kui ka H&M’ilt(3.90€)

Kõige lihtsam viis pintslite puhastamiseks. vala veidi puhastusvedelikku salvrätile ning keeruta pintslid selle peal seni, kuni pintsel enam värvi ei eralda.

Puhas ja hoitud pintsel on pikaajaline investeering, hoia neid, nagu hoiad iseendki puhtana

Pirjo

 

You don't have permission to register